نویسه جدید وبلاگ

به نام حق

سلام خدمت دوستان عزیز

هریک از شما عزیزان که مایل به همکاری فکری و مطالعاتی با حلقه دین پژوهی هستید، لطفا نام و مشخصات خود را به آدرس iraneslami@rocketmail.com ارسال کنید تا عضو مجازی حلقه دین پژوهی گردید. جهت اطلاع شما عزیزان، در ماه جاری بنا داریم به مطالعه مهمترین نظریات تبیین گرای قرن بیستم بپردازیم و ماه بعد، ان شاء الله نظریات مربوط به تجربه دینی بشر که شروع کننده آن شلایر ماخر است، را مورد بررسی قرار می دهیم.

منتظر ایمیلهای شما عزیزان هستیم.

یا علی


نظر بدهید

به نام خالق هستی بخش

سلام دوستان

ضمن دعوت از شما برای مطالعه مقالات حاصل از پژوهشهای اعضای حلقه دین پژوهی، از شما می خواهم ما را از نظرات و پیشنهادات خودتان محروم نکنید و نظراتتان را در همین قسمت برای ما بفرستید.

یا علی


سری اول مقالات دین پژوهی

 

به نام خالق هستی بخش

ان شاء الله با همت و تلاش اعضای حلقه دین پژوهی تمام مقالات پژوهشی سری اول حلقه، تا روز شنبه 21 فروردین بر روی سایت قرار می گیرد. امیدوارم از آنها استفاده کنید و نظرات پیشنهادی و انتقادی خود را در اختیار ما قرار دهید.

یا علی


خلاصه بخش اول کتاب هفت نظریه

سلام دوستان

از آنجا که خواسته بودید تا منابع الکترونیکی مرتبط با حلقه در اختیارتان قرار دهیم، و از آنجا که هنوز مقالات اعضای گروه آماده نشده است، لینک خلاصه چهار فصل اول کتاب هفت نظریه در باب دین را که منبع اصلی مطالعاتی بخش اول ماست، در زیر قرار داده ایم تا بتوانید از آن استفاده کنید.

یا علی

 

فصل اول: نظریه دین و جان باوری (تیلور و فریزر)

 

فصل دوم: نظریه دین و روان رنجوری وسواسی (فروید)

 

فصل سوم: نظریه دین و جامعه به مثابه امر مقدس (دورکیم)

 

فصل چهارم: نظریه دین و از خودبیگانگی (مارکس)


همت مضاعف و کار مضاعف

سال همت مضاعف و کار مضاعف بر همه ملت ایران مبارک باد.

 

مولای ما امام خامنه ای امسال را سال همت مضاعف و کار مضاعف نامیدند. بنابراین شایسته است که اعضای حلقه های مطالعاتی فعالیتها و همت خود را دوچندان کنند و با سرعت بیشتری در راستای اهداف حلقه ها حرکت کنند.

 


نشستهای دین پژوهی

سلام دوستان

این وبلاگ مکانی است تا نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان را دریافت نماییم. پس ما را از لطف خود محروم نفرمایید.

اعضای حلقه دین پژوهی


گزارش تخلف
بعدی